Otthonod felkészítése egy újszülött számára

Az újszülött érkezésére való felkészülésnek fontos része az otthon átalakítása

Az otthonod felkészításe egy újszülött érkezésére fontos lépés a szülővé válás felé. Íme néhány értékes tipp a kezdéshez.

Izgalmas dolog előkészületeket tenni a kicsi érkezésére, hiszen egy teljesen új világba — a szülőségbe — lépsz be. Ez az egyik legszebb szakasza egy pár életének, és ez a felelősséggel is együtt jár. Számos feladatot kell elvégezni, mielőtt a kis csoda megérkezik ebbe a gyönyörű világba. Kezdd el jó előre megszervezni az életeteket és különösen az otthonotokat, hogy fizikailag és szellemileg 100 százalékban az újszülött rendelkezésére tudj állni, amint a világra jön.

Van néhány dolog, amit minden szülőnek szem előtt kell tartania, miközben rendbe teszi a lakást a baba érkezésére:

Bababiztos otthon az újszülött érkezésére

Az otthonod bababiztossá tétele hatalmas, folyamatos vállalkozásnak tűnik. Könnyítsd meg a helyzeted, és kezdd el most. Túlságosan le leszel terhelve az új jövevénnyel és a látogatókkal ahhoz, hogy ezen gondolkodj, amikor hazaérsz a kórházból. Készülj fel már most, az újszülöttkori bababiztosítással. Igaz, már kúszó- és járási szakaszban is újra fogod értékelni a biztonsági igényeket. Sarkok nélküli élek, csúszásmentes szőnyegek a szobában és a fürdőszobában, éjjeli lámpák néhány fontos dolog, amiről gondoskodni kell.

Rendetlenség, eltávolítás és újratöltés

Egy csomó babaholmi lesz hamarosan a mindennapi használati tárgyad, ezért először helyet kell csinálni nekik. Ürítsd ki a fiókokat, és alakíts ki egy kijelölt helyet a baba összes tárgyának. Ha a szobája elég nagy ahhoz, hogy egy másik bútordarab is elférjen benne, gondolkodhatsz egy komód vagy egy szekrény beszerzésén, kifejezetten a baba alapvető dolgai számára. Íme egy esszenciális, babatárgyakat ellenőrző lista, amely nélkül nem lehet nekifutni a nagy feladatnak:

Egy újszülött szobájának nem elsősorban szépnek, hanem biztonságosnak kell lennie
  • Újszülött ruhák
  • Pelenkák
  • Takarók és pelenkák
  • Etetési kiegészítők, mint például melltartók, tejpumpák stb.
  • Fürdetési eszközök, például törölközők és babakád
  • Lefekvéshez szükséges dolgok, mint például kiságy, matrac stb.
  • Egyéb dolgok, amelyekre szüksége lehet, mint például autósülés, hordozókendő, játszótál stb.

Raktározz be a mindennapi használati tárgyakból, ételekből

Amint megérkezik az újszülött, a bevásárlás elérhetetlen álomnak fog tűnni, ezért jó ötlet, ha az első néhány hétre előre feltöltöd a család élelmiszer-készletet. Emellett raktározd el a háztartási cikkeket és azokat a tárgyakat, amelyekre a babának szüksége van. Tárold mindezt szervezetten, felcímkézett polcokon és fiókokban. A készletezés, valamint az üvegek és tárolóedények rendezett felcímkézése megkímélhet attól, hogy kétségbeesetten keress olyan dolgokat, amelyekre azonnal szükséged lehet. Biztosan nem akarod elvesztegetni az értékes idődet és kimeríteni magad a dolgok keresésével, amikor az újszülöttnek szüksége van minden figyelmedre.

Tervezd meg a babaszobát

Ez a folyamat szórakoztató, időigényes és egyesek számára kimerítő. Sokan küzdenek az online lehetőségek hatalmas választékával. Minél többet keresgélünk, annál több lehetőség tetszik meg, és a döntéshozatal annál nehezebbé válik. Új szülőként világos elképzeléssel kell rendelkeznünk arról, hogy mit szeretnénk a babának, és hogy ez belefér-e a költségvetésébe. Ne hagyd magad túlterhelni.

Minden családnak megvan a maga rendszere, és a legjobb megoldás, ha megpróbáljuk figyelembe venni az alábbi igényeket:

1. Helyiség

Az alapvető dolgok mindenképp szükségesek, ezt akkor is figyelembe kell venni, ha kevesebb a hely. Ilyen tartozék a kiságy, egy kényelmes ülőalkalmatosság elsősorban a szoptatáshoz és egy pelenkázóhely tárolóval. Ha a gyerekszoba tágas, és van rá keret, akkor játéktároló, babaszekrény, mózeskosár és járóka stb. is szóba jöhet. Jobb, ha a baba éekezése után kerüljük a rendezkedéseket és a teret pormentesen tartjuk.

Megjegyzés – A kiválasztott bútoroknak gyermekbarátnak, és rugalmasan mozgathatónak kell lenniük. Manapság a szülők szívesen fektetnek be a beépíthető tárgyakba is.

Egy újszülött elsőre nem tűnik nagy kihívásnak, de még az otthonunkat is szükséges lehet átalakítani miatta

2. Színpaletta

Elmúltak a kék és a rózsaszín idők. Bármilyen árnyalatban tervezheted a gyerekszobát, amihez kedved van, feltéve, hogy az lágy és megnyugtató a baba számára. A pasztellszínek jól működnek, de ügyelned kell arra, hogy a választott szín ne legyen más, amikor ténylegesen meglátod. A lágy színek jó egyensúlya és egy kis hangsúlyozás igazán vidámmá és meleggé varázsolja a babaszobát. A szürke, a sárga, a bézs, a teal és az égetett narancs remek választás lehet de attól függ, hogy mi az, amiben jól érzed magad.

3. Világítás és szellőzés

A világítás és a jó szellőzés meghatározza a gyerekszoba hangulatát. Gondoskodj arról, hogy elegendő napfény áramoljon be. A sárga fények előnyösek lehetnek, hogy melegséget kölcsönözzenek. Egy pár függőlámpa még vidámabbá teszi a hangulatot. Manapság már elérhetőek kedvező áron.

4. Puha bútorok és kiegészítők

A bútoroknak és kiegészítőknek olyanoknak kell lenniük, hogy ne sértsék a baba érzékeny bőrét, és ne jelentsenek veszélyt rájuk. Tartsd a teret rendetlenségtől mentesen, hogy zökkenőmentes legyen a mozgás a gyerekszobán belül, és a baba biztonságos környezetben legyen.

A fentieket szem előtt tartva, hagyd, hogy ez az új életszakasz a legjobban várt örömöt hozza el nektek. Élvezd a szülői lét minden egyes pillanatát a legnagyobb gondossággal és sok szeretettel az újszülöttje iránt. Boldog szülőséget!

forrás: https://www.parentcircle.com/organising-home-for-a-newborn/article

Ha jön a baba, nemsokára erre is szükségetek lehet: